مقاله کولتیواتور

بررسی انواع کولتیواتور کاما

عکس مقاله کولتیواتور کاما

در این مقاله به معرفی انواع کولتیواتور کاما میپردازیم اما هدف اصلی انتشار این مقاله شفاف سازی یک ابهام مهم و فراگیر در این مبحث است که چطور میتوان انواع تیلر کاما غیر اصلی و فیک را از نمونه اصلی تشخیص داد تا با آگاهی و دیدی باز بتوانید یک کولتیواتور اورجینال از برند محبوب کاما خریداری کنید.

برای کشاورزی مدرن با رویکرد مکانیزه شده نیاز به ماشین‌های توانمند دارید. این ماشین‌ها می‌توانند فعالیت‌های کشاورزی شما را در شرایطی ساده‌تر، بهینه‌تر و کم‌هزینه‌تر با سرعت بیشتر انجام دهند. مانند انواع تیلر که ابزار مکانیزه شده برای عملیات خاک‌ورزی است. تیلر کولتیواتور کاما از بهترین‌های بازار است که الگوی طراحی قدرتمند مناسب کار در انواع مزارع و زمین‌های شالیکاری را دارد.

کاما برند ریشه‌دار چینی است. این کمپانی در زمینه طراحی انواع ماشین‌آلات موتوریزه فعالیت می‌کند. محصولات کاما همگی از بهترین‌های بازار هستند که با رعایت بالاترین استانداردهای روز دنیا طراحی شده‌اند. تیلر کاما محصول خوش ‌ساخت این برند چینی است که مخصوص فعالیت در زمین‌های کوهستانی، مناطق مرتفع، خاک‌ورزی زمین‌های خشک و یا کار در زمین‌های جالیزی و شالیکاری طراحی شده‌ است. این تیلر توانمند با طراحی کوچک و قدرت مانور زیاد کاملاً مناسب عملیات خاک‌ورزی در زمین‌های کوچک است.

تیلر کاما ماشین توانمند خاک‌ورزی است. اما در سطح بازار شاهد فروش نمونه‌های متفرقه با نام کاما هستیم که اصلا کیفیت کار تیلر کاما اورجینال را ندارند. این مدل های متفرقه بازار با موتور کاما اما شاسی و گیربکس متفاوت طراحی شده اند. برای خرید و یا بررسی مشخصه‌های فنی و اطلاع از قیمت کولتیواتور کاما اورجینال می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت انجیکا استفاده کنید. انجیکا مجری تخصصی عرضه انواع ماشین‌آلات مهندسی است که جمع کاملی از سری تجهیزات اصلی و باکیفیت بازار را در بهترین قیمت عرضه می‌نماید.

مشخصات و طراحی تیلر کولتیواتور کاما

انواع تیلر کاما با استفاده از موتورهای دیزلی طراحی شده‌اند. بهتر است بدانید که کاما از بهترین شرکت‌ها در زمینه طراحی موتورهای دیزلی می‌باشد. موتور برق‌های دیزلی کاما شهرت جهانی دارند. کاما با تکیه‌ بر موتورهای دیزلی خود جمع گسترده‌ای از انواع ماشین‌آلات را طراحی کرده‌ است. انواع کولتیواتور کاما اصل نیز از همین ماشین‌آلات قدرتمند دیزلی می‌باشند.

کولتیواتور کاما در مدل‌های گوناگون برای فعالیت در زمین‌های کوچک تا مزارع بزرگ در اندازه‌های چند هکتار طراحی ‌شده است. این تیلرها قدرت مکانیکی بالایی دارند. تا جاییکه کاملاً مناسب خاک‌ورزی در زمین‌های سخت می‌باشند. همچنین مناسب کار در زمین‌های جالیزی و حتی شالیکاری نیز می‌باشند. انواع تیلر کاما از قدرت مانور بالایی برای انجام انواع عملیات‌های کشاورزی برخوردار هستند. از این دستگاه‌های موتوریزه شده می‌توانید به ‌عنوان کولتیواتور، روتیواتور، نهرکن، گاوآهن، مرزکش و حتی سم‌پاش استفاده کنید.

در سطح بازار با انواع تیلر روبرو هستیم که همگی آنها را با نام کاما می‌شناسند. کاما برند مطرح چینی است که انواع تیلرهای خود را با استفاده از موتورهای دیزلی در توان‌های گوناگون طراحی کرده ‌است. این ماشین‌ها همان مدل‌های تیلر کاما اصلی هستند. ولی از موتورهای قدرتمند و خوش ‌ساخت دیزلی کاما در طراحی تیلرهای ساخت دیگر شرکت‌ها نیز استفاده شده‌ است. شاسی و گیربکس این تیلرها ساخت برند اصلی کاما نیستند. اما همگی آنها دارای موتورهای اصلی کاما می باشند. اگر چه از نظر موتوری با کولتیواتور کاما اصل برابری می‌کنند؛ ولی در طراحی شاسی و گیربکس ضعیف‌تر هستند. لذا در کل کارایی تیلر کاما اصل را ندارند.

بنابراین اگر در تکاپوی خرید کولتیواتور کاما هستید، حتما اصالت شاسی و گیربکس را در کنار موتور دیزلی بررسی کنید تا در هر صورت از اصل بودن ماشین اطمینان داشته باشید. سایت انجیکا مجری اصلی فروش ماشین‌آلات کشاورزی، انواع تیلر کاما اصل را با بهترین قیمت برای فروش در سراسر کشور عرضه می‌نماید.

انواع تیلر کاما اورجینال

کاما برای طراحی این تیلرها از انواع موتورهای دیزلی استفاده کرده‌ است. این تیلرها برای فعالیت در کاربردهای متنوع خاک‌ورزی طراحی شده‌اند. کاما در طراحی هوشمندانه سعی داشته تا سیر کاملی از انواع تیلر را معرفی نماید که مناسب فعالیت در سطوح مختلف کشاورزی باشند. انواع کولتیواتور کاما اصلی بازار به‌ قرار زیر هستند.

  • تیلر کولتیواتور کاما ۵ اسب
  • تیلر کولتیواتور کاما ۷ اسب
  • تیلر کولتیواتور کاما ۹ اسب
  • تیلر کولتیواتور کاما ۱۲ اسب

برای طراحی تمامی این تیلر‌ها از موتورهای دیزلی برند کاما در کنار شاسی و گیربکس اصلی این برند چینی استفاده شده ‌است. این تیلرها چه برای کار در زمین‌های کوچک و چه برای خاک‌ورزی در زمین‌های بزرگ زراعتی مناسب هستند. البته لازم است تا نوع تیلر را مناسب با ابعاد زمین و نوع فعالیت خاک‌ورزی انتخاب نمایید. در ادامه به تشریح مشخصه‌های فنی و قابلیت‌های کاربردی انواع تیلر کولتیواتور کاما می‌پردازیم.

تیلر کاما ۵ اسب مدل WG400-115FC-Z1

کوچکترین تیلر کولتیواتور کاما است که مخصوص عملیات خاک‌ورزی در زمین‌های کوچک کشاورزی که عمق پایش خاک در آنها بیشتر از ۲۰ سانتی‌متر نباشد، طراحی شده‌ است. این تیلر کاما طراحی کوچک، وزن سبک و قدرت مانور بالایی دارد. به ‌راحتی می‌تواند در فضای محدود زمین‌های کوچک زراعی جابه‌جا شود. از طرفی با قابلیت کنترل ساده به همراه طراحی دسته‌های کاملاً ارگونومیک ساخته ‌شده است.

برای طراحی این تیلر کاما از موتور دیزلی F170 برند کاما استفاده شده ‌است. این موتور از نوع تک‌سیلندر گازوئیل‌سوز با عملکرد ۴ زمانه می‌باشد. موتور F170 از نوع هوا خنک است و با الگوی کار تنفس طبیعی طراحی شده ‌است. حداکثر توان دهی این موتور مقدار ۵.۴ اسب‌ بخار است و با روش استارت هندلی راه‌اندازی می‌شود. این موتور به روش اتصال مستقیم بر روی شاسی تیلر کاما نصب شده‌ است.

حداکثر عرض شخم‌زنی تیلر کاما ۵ اسب مقدار ۱۱۵ سانتی‌متر است. همچنین ظرفیت خاک‌ورزی تا عمق ۱۰ الی ۲۰ سانتی‌متر را دارد. برای طراحی سیستم حرکتی این تیلر از گیربکس مستقیم با تعریف دو دنده جلو و یک‌ دنده عقب استفاده شده ‌است.

کاربردهای تیلر کاما ۵ اسب

این تیلر مخصوص خاک‌ورزی در زمین‌های کوچک طراحی‌ شده است. با این تیلر حداکثر می‌توانید عملیات خاک‌ورزی زمین‌ها تا کمتر از ۱ هکتار را انجام بدهید. قدرت آن برای پایش عمیق خاک در زمین‌های خیلی سخت نیست. حداکثر عمق پایش خاک این تیلر ۲۰ سانتی‌متر است. از این تیلر کاما عموماً برای خاک‌ورزی زمین‌های جالیزی و یا شالیزارهای کوچک استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *