نمایش 1–8 از 179 نتیجه

نمایش 9 24 36

موتور برق دستگاه کوچک تولید برق (مقیاس کوچک دیزل ژنراتور) با سطح ولتاژ استاندارد است. این دستگاه قدرت مکانیکی موتور را که حاصل سوخت فسیلی است، تبدیل به انرژی الکتریسته میکند؛ یک موتور برق میتواند انرژی مورد نیاز برای فعال کردن تجهیزات سبک خانگی و کارگاهی را تامین کند.

گروه انجیکا برای عرضه انواع موتور برق خانگی در سطح کشور فعالیت می‌کند و کاملاً نسبت ‌به چالش قیمت آگاهی دارد. لذا در این مقاله قصد داریم تا برای شما از نکته‌هایی هر چند ساده اما تأثیرگذار بر روی قیمت موتور برق در انواع مختلف اشاره کنیم. پس اگر در تکاپوی تأمین مولدی کارآمد و خوش قیمت هستید، با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید.

قیمت موتور برق:

قیمت موتور برق چالشی است که در همان ابتدای ماجرا ممکن است شما را غافل‌گیر کند. اما یک موتور برق با هر ابعاد و اندازه‌ای یک ماشین تمام ‌عیار تولید برق است. پس باید این را در نظر بگیریم که کارکرد تمامی مصرف کننده های خانه یا محل کار شما به وجود یک مولد یا موتور برق مناسب بستگی دارد؛ هر چند هزینه این دستگاه نیز در مقایسه با دیگر تجهیزات خانگی یا صنعتی، یکسان و معقول است.

عوامل متعددی بر قیمت موتور برق تأثیرگذار هستند. عواملی که گاهاً باعث ایجاد تفاوت‌های آشکاری می‌شوند. اما در نهایت لازم است تا یک هدف نهایی را دنبال کنید. این هدف نهایی تهیه موتور برقی است که مقدار توان کافی برای پوشش تمام نیازهای شما را داشته باشد. در عین ‌حال از نظر وزن و حجم و همچنین امکانات همسو با معیارها و نیاز شما طراحی ‌شده باشد.

قیمت در بررسی موتور برق‌های صنعتی و کارگاهی که فراتر از نیازهای خانگی هستند، چالش جدی‌تری است. تقریباً تمامی مدل‌های خانگی با حد توان دهی ۳ الی ۴ کیلو واتی الگوی طراحی یکسانی دارند. اما وقتی پای را فراتر از نیازهای خانگی گذاشته‌اید و در توان دهی های کارگاهی هستید، تفاوت‌های زیادی در طراحی انواع موتور برق وجود دارد. این تفاوت‌ها از نوع راه‌اندازی، کیفیت ساخت و تا قابلیت‌های ویژه مانند پوشش توان لحظه‌ای و... را شامل می‌شود. لذا هر اندازه در تحلیل قیمت موتور برق برای نیازهای خانگی حساس هستید، در هنگام بررسی نمونه‌های پرتوان کارگاهی لازم است تا عملکرد دقیق‌‎تر و نکته سنج‌تری داشته باشید.

موتور برق چیست؟

موتور برق دستگاه کوچک (مقیاس کوچک دیزل ژنراتور) تولید برق با سطح ولتاژ استاندارد است. این دستگاه قدرت مکانیکی موتور را که حاصل سوخت فسیلی است، تبدیل به انرژی الکتریسته میکند؛ یک موتور برق میتواند انرژی مورد نیاز برای فعال کردن تجهیزات سبک خانگی و کارگاهی را تامین کند.

کاربرد موتور برق

انواع موتور برق کاربردهای مختلفی دارند؛ یکی از مهمترین نکات در انتخاب موتور برق همین موضوع میباشد. شما ابتدا باید کاربری و نیازتان را مشخص کنید تا بر آن اساس یک موتور برق مناسب تهیه کنید. در ادامه ۵ کاربرد اصلی موتور برقها را آورده ایم:

  • کاربرد در فضاهای مسافرتی و یا مناطق گردشگری و کمپینگ و...
  • کاربرد در مراکز امنیتی، دیتا سنترها، سرورها، بیمارستان‌ها و...
  • کاربرد در محیط خانگی، اداری، خدماتی و فروشگاهی و...
  • کاربرد در فعالیت‌های باغبانی و کشاورزی و...
  • کاربرد در فعالیت‌های صنعتی و کارگاهی

انواع موتور برق کدام‌اند؟

در یک دسته‌بندی کلی انواع موتور برق را براساس نوع سوخت مصرفی در ۳ گروه دسته‌بندی می‌کنند.

  • موتور برق گازسوز
  • موتور برق بنزینی
  • موتور برق دیزلی

اجزای تشکیل‌دهنده موتور برق

در یک نگاه کلی هر دستگاه موتور برق از دو بخش اصلی تشکیل شده ‌است. بخش موتوری که وظیفه تامین توان مکانیکی را دارد و بخش الکتریکی که قرار است این توان مکانیکی را تبدیل به انرژی الکتریسیته نماید. با این تعریف، هر موتور برق دارای بخش‌های کلی از موتور و آلترناتور است.

  • موتور: بخش تامین توان در هر دستگاه ژنراتور تولید برق است. بسته به نوع سوخت مصرفی از انواع موتورهای گازی، بنزینی و گازوئیلی برای طراحی موتور برق‌ها استفاده می‌شود. تمامی این موتورها از نوع احتراق داخلی هستند که با سبک‌های متفاوت از تامین سوخت کار می‌کنند
  • آلترناتور: بخش اصلی تبدیل توان مکانیکی به انرژی الکتریکی است. آلترناتور در اصل یک سیم‌پیچ با تراکم بسیار بالای حلقه‌های فلزی از مس است که تحت چرخش سرعت بالای رتور متصل به موتور دستگاه قابلیت تولید جریان برق را دارد. بهترین موتور برق‌ها آلترناتورهای تمام مس دارند.

روش محاسبه توان مصرفی تجهیزات الکتریکی

مصرف کننده های کم مصرف که موتور الکتریکی ندارند را ابتدا محاسبه کنید و توان آنها را (به واحد وات) جمع بزنید سپس مصرف کننده هایی مثل کولر و یخچال را باید محاسبه کنید؛ جریان راه‌اندازی در این نوع مصرف کننده ها بسیار بالاتر از جریان دائمی شان است و موتور برق خریداری ‌شده باید توانایی پوشش این شرایط کاری را داشته باشد. توان راه‌اندازی معمولاً 1.5 الی 3 برابر توان دائمی است. با دو برابر در نظر گرفتن توان الکتروموتورها می‌توانیم دورنمای مناسبی از شرایط توان مصرفی آنها حین راه اندازی داشته ‌باشیم. مجموع توان مصرف کننده های عادی و مصرفکننده های موتوری، توان مورد نیاز شماست.

در قدم نهایی عدد به‌ دست ‌آمده را با مقدار 20 درصد بالاتر در نظر بگیرید. این 20 درصد اضافه برای اطمینان از شرایط بحرانی است. چرا که توان محاسبه ‌شده شده در صورت عملکرد ایده‌آل تمامی تجهیزات است. این در حالی است که در طول زمان تجهیزات الکتریکی مستهلک می‌شوند و طبعا مقدار توان مصرفی آنها نیز چیزی متفاوت از شرایط استاندارد اولیه خواهد شد.

مشاوره قبل از خرید موتور برق

برای خرید و یا اطلاع از قیمت موتور برق از انواع برند های بازار می توانید از خدمات فروش آنلاین سایت انجیکا استفاده کنید. کارشناسان انجیکا آماده هستند تا به شما برای رسیدن به بهترین و اقتصادی ترین انواع موتور برق ها، مشاوره های لازم را ارائه نمایند.