مقاله موتور برق

۵ تا از بهترین مارک موتور برق

lazy

یکی از راه ها برای داشتن یک خرید مطلوب و پیدا کردن محصول مورد نظر که از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار باشد، آشنایی با برندها و نام های تجاری در حوزه مربوطه است؛ ما در این بخش برترین موتور برق ها متناسب با نیاز شما را معرفی میکنیم؛ تا خریدی با آگاهی و بینش داشته باشید، و در عین حال با ۵ تا از بهترین مارک موتور برق آشنا شوید.

 

موتور برق چیست؟

برای تأمین برق در فضای خانگی باید شناخت فنی مناسبی از انواع موتور برق داشته باشید. قاعدتاً تولید برق در حد ولتاژ استاندارد 220 ولت تک‌فاز وظیفه اصلی هر دستگاه موتور برق است. اما هر دستگاهی نمی‌تواند معیارهای کلیدی برای حضوری مفید و مؤثر در فضاهای خانگی را داشته باشد. در این میان به راهنمای خرید موتور برق خانگی برای تامین مناسب این ماشین کارآمد نیاز دارید.

موتور برق، دستگاه تولید برق با ابعاد کوچک است. این دستگاه از دو بخش فنی و الکتریکی تشکیل شده ‌است. بخش فنی یک موتور احتراق داخلی است که در گونه‌های موتور بنزینی، دیزلی و یا گازی طراحی می‌شود و در سمت دیگر از آلترناتور با سیم‌پیچ تولید جریان در تکمیل هر دستگاه موتور برق استفاده شده ‌است. موتور قدرت فنی لازم برای چرخش رتور در آلترناتور دستگاه را فراهم می‌کند تا با تکیه بر قدرت شار الکترومغناطیس نیروی برق تولید شود. البته در ادامه پنل الکترونیکی طراحی‌ شده است تا در نهایت یک سطح ولتاژ استاندارد تک‌فاز 220 ولت AC و یا 12 ولت DC در اختیار شما قرار بگیرد.

 

قبل از انتخاب بهترین مارک موتور برق:

قبل از انتخاب بهترین مارک موتور برق؛ مقدار توان دهی موتور برق معیار اصلی برای ارزیابی کیفی و کاربردی آن است. اصولاً موتور برق‌ها را براساس توان با معیار کیلو وات (KW) دسته‌بندی می‌کنند. موتور برق‌های کم‌توان برای پوشش نیازهای مسافرتی و سیار هستند و موتور برق‌های توان بالا مخصوص فعالیت‌های صنعتی طراحی ‌شده اند. در حد میانی از این لیست بلند بالا، سری موتور برق‌های خانگی حضور دارند. برای ارزیابی بهترین موتور برق خانگی لازم است تا هر دستگاه مولد تولید برق را با معیار توان دهی و دیگر فاکتورها بررسی نمایید.

 

نام تجاری معتبر:

گاهی اعتماد کردن به یک نام تجاری معتبر، بهترین انتخاب است.

اما چه چیز به یک نام تجاری، اعتبار میبخشد؟؟ یک نشان تجاری به راحتی به مرتبه شهرت و اعتبار نمیرسد و سالها حضور مستمر در دنیای تجارت با حفظ المانهای مشتری مداری باعث این موفقیت است.

 

بازار موتور برق:

وقتی وارد بازار موتور برق میشویم با انبوهی از مارک ها در رنگها و طرح های مختلف مواجه میشویم، انواع مارک موتور برق و برند هایی با زبانهای ژاپنی، لاتین، چینی و … که در بهترین حالت نام تعداد معدودی از آنها را شنیده ایم…

 

مجموعه عکسها از بهترین مارک موتور برق

وقتی وارد بازار موتور برق میشویم با انبوهی از مارک ها در رنگها و طرح های مختلف مواجه میشویم، انواع مارک موتور برق و برند هایی با زبانهای ژاپنی، لاتین، چینی و …

 

بهترین مارک موتور برق:

شاید در ابتدا انتخابمان برندهایی هستند که در حوزه های مختلف فعالیت میکنند و نامشان را بیشتر شنیده ایم، برند هایی مانند هوندا، هیوندای، یاماها، سوبارو و… کمی دلمان گرم میشود چرا که میبینیم یک برند خوشنام مانند هوندا یا هیوندای محصول مورد نظر ما را تولید کرده…

 

موتور برق هوندا، یکی از چند بهترین مارک موتور برق

شاید در ابتدا انتخابمان برندهایی هستند که در حوزه های مختلف فعالیت میکنند و نامشان را بیشتر شنیده ایم، برند هایی مانند هوندا، هیوندای، یاماها، سوبارو و…

 

اما از کجا میتوانم یک موتور برق هوندا تهیه کنم؟

اصلا قیمت یک موتور برق هوندا با توان برقی مورد نظر من چقدر است؟

چطور میتوان به اصالت یک محصول حتی با یک نام مشهور اعتماد کرد؟؟

 

قیمت بالا:

احتمالا وقتی قیمت یک موتور برق ژاپنی را جویا میشوید، دیگر به مرحله استعلام و اصالت آن نمیرسید؛ چرا که میبینید قیمت یک موتور برق ژاپنی چند برابر مارکهای مشهور چینی هست.

نا امید نمیشویم و سراغ مارکهای دیگری که میشناسیم میرویم، میبینیم اختلاف قیمت آنها نیز بسیار بالاتر از توان خرید ما است. چرا که درصد بالایی از مبلغ فروش به خاطر اعتبار نامشان است. ( به اصطلاح پول برندشونو میگیرن)

 

قیمت بازار بهترین مارک موتور برق

قیمت یک موتور برق ژاپنی چند برابر مارکهای مشهور چینی

 

اگر تا این مرحله مارک موتور برق خودتان را یافته اید، تبریک میگوییم و کلی از بقیه خریداران موتور برق جلو هستید چون هنوز با یک انتخاب درست و قیمت مناسب فاصله داریم.

 

بهترین مارک موتور برق چینی:

برای اینکه بتوانیم بهترین مارک موتور برق را بیابیم و از بین انبوه برندهای چینی یک انتخاب درست داشته باشیم. باید با دقت به دسته بندی محصولات بر اساس فاکتورهای مختلف بپردازیم و آنها را بر اساس نیازمان اولویت بندی کنیم.

 

بهترین مارک موتور برق بر اساس قیمت:

برندهایی که در این دسته قرار میگیرند قیمت پایینتری نسبت به باقی برندها دارند. ما معروف ترین برندهای ارزان را در این بخش معرفی کرده ایم:

 1. آسترا
 2. سوپرتایگر
 3. تکنو
 4. سوپر تی جی
 5. سوپر استار
 6. وینکو
 7. سان پاور
 8. استریم
 9. واکسون
 10. اگرو (اگروماشین)
 11. نویگیتور
 12. آپولو
 13. یوکوهاما
 14. وِگو
 15. پی ام جی

 

بهترین مارک موتور برق بر اساس سابقه:

برندهای این دسته بر اساس سابقه حضور در بازار ایران تعیین میشوند. ممکن است برنهایی در کشورهای دیگر چند سال حضور داشته باشند و در این لیست قید نشده باشند. ملاک انتخاب ما برندهای باسابقه و فعال در داخل کشور هست که در حال حاضر نیز حضور پر رنگ دارند.

 1. هوندا (ژاپن)
 2. جیانگ دانگ (۲۰ سال سابقه حضور مستمر)
 3. لانسین
 4. کاما (دیزل)
 5. کیپور
 6. راتو
 7. اِرما
 8. گرین پاور
 9. فیرمن
 10. دوو
 11. هیوندای
 12. لوتیان

بهترین مارک موتور برق بر اساس کیفیت:

برندهای این دسته بر اساس کیفیت ساخت و استفاده از قطعات و لوازم با کیفیت انتخاب شده اند.

 1. هوندا (ژاپن)
 2. یاماها (ژاپن)
 3. روبین (ژاپن)
 4. لانسین
 5. جیانگ دانگ
 6. راتو
 7. اِرما
 8. گرین پاور
 9. اگرو
 10. کنزاکس
 11. اکتیو تولز
 12. فیرمن
 13. رونیکس
 14. لانتاپ
 15. هیوندای
 16. دوو

 

بر اساس گارانتی و خدمات پس از فروش و وجود لوازم یدکی:

 1. جیانگ دانگ
 2. گرین پاور
 3. اگرو
 4. اِرما
 5. کاما
 6. واکسون
 7. هوندا

 

۵ مارک برتر موتور برق بر اساس ارزش خرید:

جیانگ دانگ

این کمپانی در زمانی محصولات با کیفیت تولید میکرد که کشور چین، به ساخت محصولات بی کیفیت و یکبار مصرف شناخته میشد. اکنون نیز پس از چند دهه که این کشور به یک قدرت برتر در زمینه صنعت و تکنولوژی یاد میشود، کمپانی چینی جیانگ دانگ اولین انتخاب هر خریدار برای داشتن یک موتور برق با دوام و عمری است.

اگرو

مهمترین ویژگی محصوات اگرو ماشین، قیمت منطقی و در عین حال بالا بودن کیفیت و عمر مفید بالا آنها میباشد؛ همین امر موجب شده چند سال متمادی، محصولات اگرو جزو ۵ برند پرفروش بازار شناخته شوند.

واکسون

یکی از محاسن یک برند معتبر مثل واکسون، نداشتن چالش مقایسه با رقبا و سهولت در انتخاب محصول مورد نظراست؛ درنتیجه شما وارد یک دنیای پر از مارک ها و نشانهای مختلف و من درآوردی (برخی فروشنده های غیر حرفه ای) نمیشوید، و تنها چند گزینه شسته رفته روی میز دارید که میتوانید یکی را انتخاب کنید.

لانسین

شرکت لانسین (LONCIN) در سال 1993 تأسیس شد، این شرکت بالغ بر ۲۸ سال است که فعالیت میکند و دارای محصولات متنوع با ظاهری زیبا و مدرن در زمینه تولید موتورآلات بنزینی و دیزل میباشد. چشم انداز این شرکت همواره بر اساس برآورده کردن خواسته های مشتری به روشی همه جانبه بوده، و همچنین افزایش سودآوری و کمک به ایجاد یک سود پایدار است.

کاما

موتور برق های دیزل برای تامین نیروی گردش ژنراتور، از یک موتور گازوییل سوز بهره میبرند، که در نمونه های خانگی از توان مکانیکی ۵ اسب بخار تا ۱۲ اسب بخار در بازار موجود میباشند. یکی از معروفترین برندهای موتور برق دیزل، برند کاما میباشد.

با در نظر گرفتن فاکتورهای ذکر شده به تعدادی محدودتری از برندهای موتور برق میرسیم که میتوانیم با خیال راحتر بهترین مارک موتور برق، متناسب با بودجه و نیاز خودمان انتخاب کنیم.

بهترین مارک موتور برق دیزل (گازوییل):

بالاتر لیستی از بهترین مارک موتور برق های بنزینی از جنبه های مختلف را به شما معرفی کردیم؛ در ادامه قصد داریم به معروف ترین برندهای دیزلی اشاره کنیم تا اگر قصد خرید موتور برق دیزلی دارید به راحتی و با خیالی آسوده یکی از این برندها را انتخاب کنید و درگیر راهنماییهای غیر کارشناسی نشوید.

موتور برق کوپ

موتور برق کوپ نمونه برجسته از موتور برق‌های دیزلی است. کوپ توانسته این سبک قدرتمند و گشتاور بالا را در طراحی موتور برق‌های بسیار کوچک خانگی نیز وارد نماید. انواع موتور برق کوپ در طراحی استاندارد جهانی با مقدار آلایندگی کم و همچنین حجم صدای کارکردی متناسب با مقدار توان دهی هر موتور برق طراحی شده‌اند. برای خرید این مدل‌ها می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت انجیکا نمایندگی موتور برق کوپ با خدمات عرضه در سراسر کشور استفاده کنید.

موتور برق کاما

موتور برق های دیزل برای تامین نیروی گردش ژنراتور، از یک موتور گازوییل سوز بهره میبرند، که در نمونه های خانگی از توان مکانیکی ۵ اسب بخار تا ۱۲ اسب بخار در بازار موجود میباشند. یکی از معروفترین برندهای موتور برق دیزل، برند کاما میباشد.

موتور برق گرین پاور

سخن پایانی:

برای انتخاب یک موتور برق باکیفیت، ابتدا باید یک شناخت کلی از این دستگاه پیدا کنید و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف مانند: مدت زمان فعالیت شرکت سازنده، سابقه حضور در بازار ایران، قیمت تمام شده، کیفیت و … باعث میشود، راحتتر و با اطمینان بیشتری موتور برق مورد نظرتان را بیابید. همچنین تعدادی از مشهورترین برندهای حال حاضر بازار ایران را برایتان در این مقاله جمع آوری کردیم تا ریسک خرید یک برند نا آشنا و کم سابقه را نداشته باشید.

اگر برای خرید موتور برق مردد هستید یا هر سوالی در این خصوص دارید، از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *