مقاله موتور برق

۵ تا از بهترین مارک موتور برق

5 تا از بهترین مارک موتور برق

وقتی وارد بازار موتور برق میشویم با انبوهی از مارک ها در رنگها و طرح های مختلف مواجه میشویم، انواع مارک موتور برق و برند هایی با زبانهای ژاپنی، لاتین، چینی و … که در بهترین حالت نام تعداد معدودی از آنها را شنیده ایم…

برای اینکه بتوانیم بهترین مارک موتور برق را پیدا کنیم ابتدا باید برندهای موجود بازار را بر اساس چند فاکتور، اولویت بندی کنیم؛ در ادامه این کار انجام شده و مشاهده خواهید کرد که در مهمترین اولویت بندی به ۵ برند برتر موتور برق میرسیم که بالاترین ارزش خرید را دارند؛ به این معنی که کمپانی سازنده با حداقل قیمت، بالاترین کیفیت را عرضه کرده است.

یکی از راه ها برای داشتن یک خرید مطلوب و پیدا کردن محصول مورد نظر که از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار باشد، آشنایی با برندها و نام های تجاری در حوزه مربوطه است؛ ما در این بخش برترین موتور برق ها متناسب با نیاز شما را معرفی میکنیم؛ تا خریدی با آگاهی و بینش داشته باشید، و در عین حال با ۵ تا از بهترین مارک موتوربرق بر اساس بالاترین ارزش خرید آشنا خواهید شد.

 

بهترین مارک موتور برق

وقتی وارد بازار موتور برق میشویم با انبوهی از مارک ها در رنگها و طرح های مختلف مواجه میشویم، انواع مارک موتور برق و برند هایی با زبانهای ژاپنی، لاتین، چینی و …

بهترین مارک موتور برق با بیشترین ارزش خرید:

۱- جیانگ دانگ

این کمپانی در زمانی محصولات با کیفیت تولید میکرد که کشور چین، به ساخت محصولات بی کیفیت و یکبار مصرف شناخته میشد. اکنون نیز پس از چند دهه که این کشور به یک قدرت برتر در زمینه صنعت و تکنولوژی یاد میشود، موتور برق جیانگ دانگ میتواند یکی از بهترین انتخابهای هر خریدار برای داشتن یک موتور برق با دوام و عمری باشد.

انواع موتور برق جیانگ دانگ

۲- اگرو ماشین

مهمترین ویژگی محصوات اگرو ماشین، قیمت منطقی و در عین حال بالا بودن کیفیت و عمر مفید بالا آنها میباشد؛ همین امر موجب شده چند سال متمادی، محصولات اگرو جزو ۵ برند پرفروش بازار شناخته شوند.

انواع موتور برق اگرو

۳- واکسون

یکی از محاسن یک برند معتبر مثل واکسون، نداشتن چالش مقایسه با رقبا و سهولت در انتخاب محصول مورد نظراست؛ درنتیجه شما وارد یک دنیای پر از مارک ها و نشانهای مختلف و من درآوردی (برخی فروشنده های غیر حرفه ای) نمیشوید، و تنها چند گزینه شسته رفته روی میز دارید که میتوانید یکی را انتخاب کنید.

انواع موتور برق واکسون

۴- انجیکا

پس از سالها فعالیت در زمینه فروش و خدمات انواع موتور برقها و ادوات کشاورزی – صنعتی؛ بر این شدیم تا این تجارب را جمع آوری کرده و تمام مزایای برندهای برتر را در یک محصول بیاوریم در عین حال نقاط ضعف مارک های معتبر بازار را نیز در محصول جدید مرتفع کنیم؛ این تصمیم عملی شد و موتور برق انجیکا در دو مدل خانگی و صنعتی، به سفارش مجموعه‌ی انجیکا ساخته شدند و به بازار کشور وارد شدند.

بهترین مارک موتور برق

۵- لانسین

شرکت لانسین (LONCIN) در سال 1993 تأسیس شد، این شرکت بالغ بر ۲۸ سال است که فعالیت میکند و دارای محصولات متنوع با ظاهری زیبا و مدرن در زمینه تولید موتورآلات بنزینی و دیزل میباشد. چشم انداز این شرکت همواره بر اساس برآورده کردن خواسته های مشتری به روشی همه جانبه بوده، و همچنین افزایش سودآوری و کمک به ایجاد یک سود پایدار است.

انواع موتور برق لانسین

 

قبل از انتخاب بهترین مارک موتوربرق:

قبل از انتخاب بهترین مارک موتور برق؛ بهتر است ابتدا مقدار توان مورد نیازتان را محاسبه کنید تا بر اساس توان خروجی دستگاه، انتخابهای محدودتری داشته باشید. اصولاً موتور برق‌ها را براساس توان با واحد کیلو وات (KW) دسته‌بندی می‌کنند. موتور برق‌های کم‌توان تر برای پوشش نیازهای مسافرتی و سیار هستند و موتور برق‌های توان بالا مخصوص فعالیت‌های صنعتی طراحی ‌شده اند. در حد میانی از این لیست بلند بالا، سری موتور برق‌های خانگی حضور دارند. برای ارزیابی بهترین موتور برق خانگی لازم است تا هر دستگاه را بر اساس معیار توان خروجی و دیگر فاکتورها بررسی نمایید.

موتور برق با توان خروجی مناسب تهیه کنید

نیاز شما، معیار اصلی شما برای خرید و تهیه یک موتور برق است. در اینباره علاوه بر شناخت ۳ دسته‌بندی مربوطه: ۱مسافرتی ۲ خانگی ۳ صنعتی و کارگاهی باید دورنمایی دقیقی از مقدار توان خروجی موتور برق داشته باشید. موتور برق ها در هر دسته‌بندی با رنج متنوع در توان دهی طراحی می‌شوند. مثلاً موتور برق کیفی 0.8 کیلو وات و 2 کیلو وات در یک دسته‌بندی کاربردی قرار می‌گیرند. اما توانمندی‌های متفاوتی دارند.

نحوه محاسبه توان خروجی:

پیدا کردن مقدار توان دقیق مصرفی تجهیزات الکتریکی کار ساده‌ای است. کافی است توان نامی تمامی تجهیزات با پیش‌بینی‌های لازم را محاسبه کرده، سپس کل توان را با اعمال ضریب هم‌زمانی و در نظر گرفتن تلرانس قابل ‌قبول برای جابجایی بارها محاسبه کنید. در نهایت به یک عدد ثابت از تعداد توان مصرفی مورد نیاز می‌رسید. بهترین موتور برق برای شما مدل‌هایی است که توانی فراتر از این مقدار را تولید می‌کند. البته نه خیلی بالاتر.

در نظر داشته باشید که الگوی تعیین توان شامل معیارهای متفاوتی است. در هنگام بررسی مشخصات فنی هر موتور برق با تعاریف ساده مانند توان نامی، حداکثر توان دهی و یا توان راه‌اندازی مواجه هستید.

 • توان نامی مقدار توان الکتریکی تولید شده در شرایط پایدار موتور برق است.
 • حداکثر توان دهی معیار حداکثر قابلیت کار موتور برق آن‌هم در شرایط خاص و برای مدت زمان کوتاه است.
 • توان راه‌اندازی مقدار توان دهی در لحظه راه‌اندازی مصرف‌کننده‌های موتوری است. این معیار را معمولاً به شکل حداکثر جریان ضربه معرفی می‌کنند و مخصوص بررسی موتور برق‌های رده قدرتمند برای فعالیت‌های کارگاهی است. این معیار برای پوشش جریان راه‌اندازی موتورهای سنگین است.

مهمترین ویژگی برندهای معتبر موتور برق:

برندهای صاحب نام در پوشش توان دهی‌های گوناگون، محصول خاص ارائه میکنند؛ آنها مدل‌های متنوع در توان های مختلف طراحی و تولید می‌کنند. هراندازه برندی توانسته باشد مولدهایی با گستره توان دهی بهتری طراحی کند، قاعدتاً در پوشش نیازهای ما توانمندتر است. البته بهره‌مندی از توان واقعی نیز یکی دیگر از معیارها برای پیدا کردن بهترین موتور برق دیزلی و یا بنزینی بازار است. معمولاً برندهای بی نام و نشان و یا غیرمعتبر بازار در معرفی محصولات خود اغراق می‌کنند. اما می‌توان به توان اعلام ‌شده از برندهای مطرح اعتماد کرد. این برندهای مطرح را در انتهای مطلب معرفی می‌کنیم.

بهترین برندهای بازار کدام است؟

از ابتدا این بخش از مقاله، از ویژگی‌هایی گفتیم که هریک برای بررسی کمی و کیفی هر دستگاه موتور برق تأثیر قابل ‌توجهی دارند. ویژگی هایی چون الگوی طراحی، روش راه‌اندازی، مقدار توان خروجی و حتی سبک طراحی ظاهری و… موضوعات جدی در بررسی قابلیت‌های فنی و ارزش واقعی هر دستگاه موتور برق چه در نمونه‌های خانگی و یا کارگاهی هستند. اما در نهایت توجه به برند، اصلی‌ترین مهره در بازی بهترین‌ها می‌باشد.

نام تجاری معتبر:

گاهی اعتماد کردن به یک نام تجاری معتبر، بهترین انتخاب است.

اما چه چیز به یک نام تجاری، اعتبار میبخشد؟؟ یک نشان تجاری به راحتی به مرتبه شهرت و اعتبار نمیرسد و سالها حضور مستمر در دنیای تجارت با حفظ المانهای مشتری مداری باعث این موفقیت است.

بهترین مارک موتور برق:

شاید در ابتدا انتخابمان برندهایی هستند که در حوزه های مختلف فعالیت میکنند و نامشان را بیشتر شنیده ایم، برند هایی مانند هوندا، المکس، هیوندای، یاماها، سوبارو و… کمی دلمان گرم میشود چرا که میبینیم یک برند خوشنام مانند هوندا یا هیوندای محصول مورد نظر ما را تولید کرده…

موتور برق با برند ژاپنی

 

اما از کجا میتوانیم یک موتور برق هوندا تهیه کنیم؟ قیمت یک موتور برق هوندا با توان برقی مورد نظر ما چقدر است؟ چطور میتوان به اصالت و اورجینال بودن یک محصول حتی با یک نام مشهور مانند هوندا اعتماد کرد؟؟ احتمالا وقتی قیمت یک موتور برق ژاپنی را جویا میشوید، متوجه میشوید قیمت یک موتور برق ژاپنی به مراتب بالاتر از قیمت مارکهای مشهور چینی هست.

بهترین مارک موتوربرق

نا امید نمیشویم و سراغ مارکهای دیگری که میشناسیم میرویم، میبینیم اختلاف قیمت آنها نیز بسیار بالاتر از توان خرید ما است. چرا که درصد بالایی از مبلغ فروش به خاطر اعتبار نامشان است. ( به اصطلاح پول برندشونو میگیرن)

 

قیمت بازار بهترین مارک موتور برق

قیمت یک موتور برق ژاپنی چند برابر مارکهای مشهور چینی

 

اگر تا این مرحله مارک موتور برق خودتان را یافته اید، تبریک میگوییم و کلی از بقیه خریداران موتور برق جلو هستید چون هنوز با یک انتخاب درست و قیمت مناسب فاصله داریم.

بهترین مارک موتور برق بر اساس قیمت:

برندهایی که در این دسته قرار میگیرند قیمت پایینتری نسبت به باقی برندها دارند. ما معروف ترین برندهای ارزان را در این بخش معرفی کرده ایم:

 1. آسترا
 2. سوپر استار
 3. وینکو
 4. سان پاور
 5. دنیز
 6. اکسل
 7. ویستا
 8. استریم
 9. واکسون
 10. اگرو (اگروماشین)
 11. نویگیتور
 12. آپولو
 13. یوکوهاما
 14. وِگو
 15. پی ام جی

 

بهترین مارک موتور برق بر اساس سابقه:

برندهای این دسته بر اساس سابقه حضور در بازار ایران تعیین میشوند. ممکن است برندهایی در کشورهای دیگر چند سال حضور داشته باشند و در این لیست قید نشده باشند. ملاک انتخاب ما برندهای باسابقه و فعال در داخل کشور هست که در حال حاضر نیز حضور پر رنگ دارند.

 1. هوندا (ژاپن)
 2. المکس (ژاپن)
 3. جیانگ دانگ (۲۰ سال سابقه حضور مستمر)
 4. لانسین
 5. کاما (دیزل)
 6. کیپور
 7. راتو
 8. اِرما
 9. گرین پاور
 10. فیرمن
 11. دوو
 12. هیوندای
 13. لوتیان

بهترین مارک موتور برق بر اساس کیفیت:

برندهای این دسته بر اساس کیفیت ساخت و استفاده از قطعات و لوازم با کیفیت انتخاب شده اند.

 1. هوندا (ژاپن)
 2. المکس (ژاپن)
 3. یاماها (ژاپن)
 4. روبین (ژاپن)
 5. لانسین
 6. جیانگ دانگ
 7. راتو
 8. انجیکا
 9. اِرما
 10. گرین پاور
 11. اگرو
 12. کنزاکس
 13. اکتیو تولز
 14. فیرمن
 15. رونیکس
 16. لانتاپ
 17. هیوندای
 18. دوو

بر اساس گارانتی و خدمات پس از فروش و وجود لوازم یدکی:

 1. انجیکا
 2. جیانگ دانگ
 3. گرین پاور
 4. اگرو
 5. اِرما
 6. کاما
 7. واکسون
 8. هوندا

با در نظر گرفتن فاکتورهای ذکر شده به تعدادی محدودتری از برندهای موتور برق میرسیم که میتوانیم با خیال راحتر بهترین مارک موتور برق، متناسب با بودجه و نیاز خودمان انتخاب کنیم.

 

 

بهترین مارک موتور برق دیزل (گازوییل):

بالاتر لیستی از بهترین مارک موتور برق های بنزینی از جنبه های مختلف را به شما معرفی کردیم؛ در ادامه قصد داریم به معروف ترین برندهای دیزلی اشاره کنیم تا اگر قصد خرید موتور برق دیزلی دارید به راحتی و با خیالی آسوده یکی از این برندها را انتخاب کنید و درگیر راهنماییهای غیر کارشناسی نشوید.

موتور برق کوپ

موتور برق کوپ نمونه برجسته از موتور برق‌های دیزلی است. کوپ توانسته این سبک قدرتمند و گشتاور بالا را در طراحی موتور برق‌های بسیار کوچک خانگی نیز وارد نماید. انواع موتور برق کوپ در طراحی استاندارد جهانی با مقدار آلایندگی کم و همچنین حجم صدای کارکردی متناسب با مقدار توان دهی هر موتور برق طراحی شده‌اند. برای خرید این مدل‌ها می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت انجیکا نمایندگی موتور برق کوپ با خدمات عرضه در سراسر کشور استفاده کنید.

موتور برق کاما

موتور برق های دیزل برای تامین نیروی گردش ژنراتور، از یک موتور گازوییل سوز بهره میبرند، که در نمونه های خانگی از توان مکانیکی ۵ اسب بخار تا ۱۲ اسب بخار در بازار موجود میباشند. یکی از معروفترین برندهای موتور برق دیزل، برند کاما میباشد.

موتور برق گرین پاور

سخن پایانی:

برای انتخاب یک موتور برق باکیفیت، ابتدا باید یک شناخت کلی از این دستگاه پیدا کنید و در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف مانند: مدت زمان فعالیت شرکت سازنده، سابقه حضور در بازار ایران، قیمت تمام شده، کیفیت و … باعث میشود، راحتتر و با اطمینان بیشتری موتور برق مورد نظرتان را بیابید. همچنین تعدادی از مشهورترین برندهای حال حاضر بازار ایران را برایتان در این مقاله جمع آوری کردیم تا ریسک خرید یک برند نا آشنا و کم سابقه را نداشته باشید.

اگر برای خرید موتور برق مردد هستید یا هر سوالی در این خصوص دارید، از طریق فرم زیر با ما در تماس باشید.

10 دیدگاه در “۵ تا از بهترین مارک موتور برق

 1. رحیم صدوقی گفت:

  سلام توضیحات کامله و دقیقه اما بهترین مارک موتور برق بر اساس ارزش خرید بهتره؟ یا بر اساس قیمت؟!
  ممنون

  1. انجـیکــــا گفت:

   سلام و با تشکر از نظر شما
   آخرین بررسی بهترین مارک موتور برق بر اساس ارزش خرید است به این دلیل که هم کیفیت محصول در نظر گرفته شده هم قیمت مناسب، پس ارزش خرید اهمیت بالاتری داره.
   موفق باشید.

 2. میثم گفت:

  سلام بین گرین پاور ولوتین کدوم بهتره

  1. انجـیکــــا گفت:

   درود بر شما موتور برق گرین پاور و لوتین هر دو در یک کمپانی چینی تولید میشوند و جزو بهترین مارک موتور برق هستند اما گرین پاور خدمات و ضمانت به مراتب بالاتری دارد .
   موفق باشید.

 3. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید بین موتور برق پی ام جی و جیانگ دانگ کدام بهتراسنت و از چند فروشنده شنیده ام که موتور برق جیانگ دانگ قدیم خوب بوده والان کیفیت گذشته راندارد و با توجه با اختلاف سی درصدی با بقیه مارکها میگویند پول برندش را میگیره درسته این مطلب؟

  1. انجـیکــــا گفت:

   سلام و تشکر از نظر شما
   بین پی ام جی و جیانگ دانگ این موتور برق جیانگ هست که یک سر و گردن بالاتره هم از نظر بازدهی و هم کیفیت. چرا که جزو بهترین مارک موتور برق های چینی هست و وقتی شما بهترین موتور برق را بخواید تهیه کنید باید بیشتر هزینه کنید. قیمت موتور برق جیانگ دانگ در حال حاضر کاملا منطقی و مناسب است.

 4. ذوالقدر حق شناس گفت:

  سلام چرا اسمی از زاگشن پاور نیست
  با گارانتی شرکتی و قیمت بالا

  1. انجـیکــــا گفت:

   سلام این برندی که فرمودید معیارهای مورد بررسی ما را ندارد و جزو بهترین موتور برق بازار محسوب نمیشود. هرچند دلیل بر بی کیفیت بودن آن نیست. موفق باشید

 5. احسان گفت:

  سلام. برای کولرگازی ۹۰۰۰ کدام مارک موتوربرق مناسبه؟

  1. انجـیکــــا گفت:

   سلام در این بخش ۵ تا از بهترین موتور برق ها را معرفی کردیم. همه از بهترینهای بازار هستند و برای کولرگازی اگر کمپرسور اینورتر است مدل ۴۵۰۰ انجیکا پیشنهاد میشه و اگر اینورتر نیست مدل ۴۵۰۰ اگروماشین (به دلیل موتور قویتر)، انتخاب خوبیه. اگر قیمت ملاک انتخاب شما نیست؛ المکس ژاپن مدل 3900 بعد از اون لانسین 3500 از بهترین مارک موتور برق هستند. اگر هنوز هم در انتخاب تردید داشتید میتونید با ما تماس بگیرید. 02133921584
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *