نمایش 1–8 از 13 نتیجه

نمایش 9 24 36

بنر قیمت موتور برق المکس

احتمالا قبل از اقدام به خرید موتور برق حتی نام شرکت المکس را نشنیده باشید. اما به واسطه نام هوندا است که این شرکت مورد توجه بازارهای صنعتی دنیا قرار گرفته. اکنون به این اعتبار نام فوجی (ساوا فوجی) را نیز بیفزایید تا به هویت اصلی انواع موتور برق المکس پی ببرید.

انواع موتور برق هوندا المکس عبارت است از: موتور هوندای ژاپن بعلاوه ژنراتور ساوافوجی ژاپن؛ پس شما با یک موتور برق تمام عیار روبرو هستید؛ اما آیا این تعریف بالا بودن قیمت موتور برق هوندا المکس را توجیه میکند؟

توصیفی برای قیمت موتور برق هوندا المکس

انواع موتور برق هوندا المکس عبارت است از موتور هوندای ژاپن بعلاوه ژنراتور ساوافوجی ژاپن؛ پس شما با یک موتور برق تمام عیار روبرو هستید.

موتور برق هوندا المکس ژاپن؟

موتور برق یا همان ژنراتور الکتریکی دستگاهی است که انرژی در حالتهای مختلف مانند انرژی مکانیکی، گرمایی، شیمیایی و… را از یک منبع خارجی به انرژی الکتریکی به عنوان خروجی تبدیل می کند. موتور برق المکس با سوخت بنزین کار میکند و آن را تبدیل به انرژی الکتریکی یا برق میکند. یکی از معروفترین و البته پرفروشترین مارک موتور برقهای ژاپنی، المکس (ELEMAX) میباشد که طرفداران خاص خود را دارد. اما با وجود بالا بودن قیمت موتور برق هوندا المکس، آیا واقعا محصولات این شرکت ارزش خرید دارند؟

موتور برق اقتصادی المکس:

موتوربرق های اقتصادی المکس به محصولاتی از این شرکت اطلاق میشود که در طراحی آنها، هزینه به حداقل ممکن رسیده و قیمت تمام شده با اختلاف معقولی نسبت به موتور برقهای المکس سری ای ایکس قرار گیرد.

این اختلاف تنها در طراحی این محصولات وجود دارد؛ به طور مثال: شاسی، تابلو، پریزها و هواکش و اگزوز و… این تغییرات جدای از قیمت پایینتر قطعات موجب میشود روند مونتاژ سریعتر و ساده تر انجام شود. به همین خاطر است که قیمت موتور برق هوندا المکس در دو تیپ اقتصادی (STANDARD) و کامل (EXclusive) با یکدیگر متفاوت است؛ البته مشخصات فنی و قطعات داخلی سری اقتصادی هیچ تفاوتی با نمونه های گرانتر این شرکت ندارد.

موتور برق سری EX المکس، پرچمداران شرکت:

سری ای ایکس المکس، خانواده بالارده این برند ژاپنی محسوب میشود؛ EX یا (اکسکلوسیو EXCLUSIVE) مدلهای کامل با طراحی شکیل و امکانات بیشتر شرکت المکس ژاپن میباشند. که در آنها از کاملترین قطعات استفاده شده و بیشترین امکانات را در مقایسه با نمونه های اقتصادی این برند دارند. به عبارتی این سری پرچمداران ELEMAX هستند.

انواع موتور برق المکس EX

المکس از برندهای ریشه‌دار ژاپنی است که دست توانمندی در طراحی تیپ‌های گوناگون و کاملاً کاربردی انواع موتور برق دارد. محصولات این برند چه در سطح خانگی و یا پوشش نیازهای کارگاهی طراحی ‌شده‌اند که شامل مدل‌های زیر هستند:

 • موتور برق المکس مدل SH7600EX
 • موتور برق المکس مدل SH6500EX
 • موتور برق المکس مدل SH5300EX
 • موتور برق المکس مدل SH4600EX
 • موتور برق المکس مدل SH3900EX
 • موتور برق المکس مدل SH3200EX
 • موتور برق المکس مدل SH6000
 • موتور برق المکس مدل SH5000
 • موتور برق المکس مدل SH7000ats
 • موتور برق المکس مدل SH11000
 • موتور برق المکس مدل SH4000
 • موتور برق المکس مدل SH2900
 • موتور برق المکس مدل SHX2000
 • موتور برق المکس SHX1000

در ادامه به بحث فنی و کاربردی هر یک از این مدل‌ها با بیانی مفید و تخصصی می‌پردازیم.

موتور برق المکس مدل SH7600EX

مدل SH7600EX با قابلیت تولید توان 5.6 کیلو وات پرفروش‌ترین و کاربردی‌ترین محصول از برند محبوب و ژاپنی المکس است. این موتور برق تحت شرایط راه‌اندازی قادر به تولید حداکثر توان ۶.۵ کیلو وات است که کاملاً مناسب فعالیت در محیط‌های بزرگ خانگی و ساختمانی و یا فعالیت سبک در فضاهای متوسط صنعتی و کارگاهی است.

برای طراحی این مدل از حضور موتور تک ‌سیلندر بنزین سوز با عملکرد ۴ زمانه و حجم موتور ۳۹۰ سی‌سی استفاده‌ شده است که قادر به تولید ۱۳ اسب بخار توان مکانیکی است و به روش استارتی الکتریکی راه‌اندازی می‌شود. این موتور محصول برند هوندا ژاپن است که در طراحی آن از المان‌های کارکرد بهینه با راندمان بالا و تولید صدای کم در حدود ۷۱ دسیبل استفاده شده ‌است. از جمله ویژگی‌های موتور برق المکس مدل SH7600EX می‌توانیم به طراحی زیبا، کارکرد کم‌صدا، ژنراتور ساوا فوجی با راندمان عالی، پنل ضد آب و بهره‌مندی از شاسی مقاوم در ابعاد جمع‌وجور اشاره کنیم.

موتور برق المکس مدل 7600

این مدل از موتور برق المکس قادر به تولید حداکثر توان ۶.۵ کیلو وات است که کاملاً مناسب فعالیت در محیط‌های بزرگ خانگی و ساختمانی و یا فعالیت سبک در فضاهای متوسط صنعتی و کارگاهی است.

جدول مشخصات فنی

نام محصول

توان خروجی

Elemax SH7600EX

۶.۵ کیلو وات

نوع موتورتک سیلندر ۴ زمانه
حجم موتور۳۹۰ سی سی
نوع راه‌اندازیهندلی + استارت
ولتاژ خروجی۲۲۰ ولت
حجم باک۲۸ لیتر
وزن۷۸ کیلوگرم
AVRدارد

موتور برق المکس مدل SH6500EX

مدل SH6500EX در سطح مولدهای سبک اما قدرتمند خانگی با قابلیت تولید حداکثر توان ۵.۸ کیلو وات برق تک‌فاز طراحی ‌شده است. این موتور برق توانمند برند المکس مجهز به سیستم تنظیم و تثبیت اتوماتیک سطح ولتاژ (AVR) با عملکرد دقیق و سریع است. برای طراحی آن نیز از ژنراتور توانمند برند شناخته‌ شده ساوا فوجی ژاپن استفاده ‌شده است. این ژنراتور دارای ۲ خط خروجی برق تک‌فاز ۲۲۰ ولت با حداکثر جریان دهی ۲۷ آمپر در کنار یک خط خروجی ۱۲ ولت DC و شدت جریان ۸.۳ آمپر است.

در بخش موتوری این دستگاه از موتور تک ‌سیلندر با عملکرد ۴ زمانه برند هوندا ژاپن استفاده ‌شده است که با بهره‌مندی از ظرفیت ۳۹۰ سی سی و راه‌اندازی استارت الکتریکی قادر به تولید ۱۱ اسب بخار توان مکانیکی است. عملکرد کم صدا با حداکثر نویز ۷۱ دسی‌بل، طراحی زیبا در شاسی مقاوم با ابعاد جمع‌وجور، تولید برق در نوسان کم و بهره‌مندی از پنل ضد آب از جمله ویژگی‌های برجسته المکس مدل SH6500EX هستند. اما به ‌هر حال قیمت موتور برق المکس مدل مذکور به نسبت رقبا بالاتر است.

موتور برق المکس مدل 6500

این ژنراتور المکس دارای ۲ خط خروجی برق تک‌فاز ۲۲۰ ولت با حداکثر جریان دهی ۲۷ آمپر در کنار یک خط خروجی ۱۲ ولت DC و شدت جریان ۸.۳ آمپر است.

جدول مشخصات فنی المکس مدل SH6500EX

نام محصول

توان خروجی

Elemax SH6500-EX

۵/۸ کیلو وات

نوع موتورتک سیلندر ۴ زمانه
حجم موتور۳۹۰ سی سی
نوع راه‌اندازیهندلی + استارت
ولتاژ خروجی۲۲۰ ولت
حجم باک۲۸ لیتر
وزن۷۵ کیلوگرم
AVRدارد

موتور برق المکس مدل SH5300EX

مدل SH5300EX با قابلیت تولید توان حداکثر ۴.۷ کیلو وات در سطح نیازهای خانگی و یا پوشش فعالیت‌های سبک کارگاهی و خدماتی طراحی ‌شده است. این مدل یکی از محبوب‌ترین‌ها در جمع انواع موتور برق المکس ژاپن است که چه از نظر طراحی و همچنین از نظر کاربردی مولد ایده‌آل فعالیت‌های جاری زندگی خانگی است.

به مانند دیگر محصولات موتور برق المکس در این مدل نیز از ژنراتور توانمند برند ساوا فوجی در کنار موتور تک ‌سیلندر و بنزین سوز از برند هوندا استفاده شده ‌است. موتور تک سیلندر و ۴ زمانه با راه‌اندازی هندلی است که تحت ظرفیت ۲۷۰ سی‌سی طراحی‌ شده است و می‌تواند قدرتی بالغ بر ۸ اسب بخار را تولید نماید. این موتور برق المکس دارای ۲ خروجی AC از نوع تک‌فاز و یک خروجی DC با سطح ولتاژ ۱۲ ولت است. از ویژگی‌های برجسته این محصول می‌توانیم به الگوی طراحی برتر المکس ژاپن در ساخت مولدهای کم‌صدا با راندمان بالا و تولید برق بدون نوسان در کنار بهره‌مندی از پنل ضدآب اشاره کنیم.

جدول مشخصات فنی المکس مدل SH5300EX

موتور برق المکس مدل 5300

5300 المکس از نظر طراحی و همچنین از نظر کاربردی مولد ایده‌آل فعالیت‌های خانگی است.

نام محصول

توان خروجی

Elemax SH5300EX

۵/۸ کیلو وات

نوع موتورتک سیلندر ۴ زمانه
حجم موتور۲۷۰ سی سی
نوع راه‌اندازیهندلی
ولتاژ خروجی۲۲۰ ولت
حجم باک۲۸ لیتر
وزن۶۸ کیلوگرم
AVRدارد

موتور برق المکس مدل SH4600EX

مدل SH4600EX از برند المکس تمام ویژگی‌های لازم برای تبدیل شدن به یک موتور خانگی سبک اما کاربردی را دارد. مقدار توان خروجی این موتور برق حداکثر ۴.۴ کیلو وات است که در شرایط نامی با سطح توان ۳.۲ کیلو وات فعالیت می‌کند تا کاملاً برای راه‌اندازی تجهیزات متعارف یک خانه‌ی کوچک کافی به ‌نظر برسد. علاوه‌بر این جدا از فعال‌سازی تجهیزات خانگی مانند تلویزیون و یخچال و چند عدد روشنایی از قابلیت کارکرد پمپ آب سبک یک اسب نیز برخوردار است.

برای طراحی موتور برق المکس مدل SH4600EX از ژنراتور راندمان بالای تک‌فاز ساوا فوجی در کنار موتور تک سیلندر بنزین سوز با عملکرد ۴ زمانه از برند هوندا استفاده ‌شده است. ظرفیت موتور ۲۷۰ سی‌سی است و با الگوی هوا خنک و تنفس طبیعی کار می‌کند که تحت حداکثر سرعت 3000 دور بر دقیقه قادر به تولید 7 اسب بخار توان مکانیکی است. این موتور به روش استارت هندلی راه‌اندازی می‌شود و عملکرد کم صدا با مقدار نویز ۶۳ دسی‌بل مناسب حضور در فضاهای خانگی و ساختمانی را دارد.

موتور برق المکس مدل 4600

مقدار توان خروجی این موتور برق المکس برای راه‌اندازی تجهیزات متعارف یک خانه‌ی کوچک کافی است. تلویزیون، یخچال، چند عدد روشنایی و پمپ آب یک اسب را میتوانید روشن کنید.

مشخصات فنی موتور برق المکس مدل SH4600EX

نام محصول

توان خروجی

Elemax SH4600EX

۴ کیلو وات

نوع موتورتک سیلندر ۴ زمانه
حجم موتور۲۷۰ سی سی
نوع راه‌اندازیهندلی
ولتاژ خروجی۲۲۰ ولت
حجم باک۲۸ لیتر
وزن۶۳ کیلوگرم
AVRدارد