مقاله دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور چینی

بهترین مارک دیزل ژنراتور چینی

آیا شما هم از آن دسته کسانی هستید که تحت هر شرایطی نسبت به محصولات چینی اعتماد نمی کنید؟ و یا احساس می کنید که صنایع چین نمی تواند ماشین آلاتی در کلاس جهانی تولید کنند؟ خوب شاید لازم است تا تجدید نظری در دیدگاه خود داشته باشید. زیرا چینی ها فارغ از اظهار نظر ما برای تمامی دنیا، حتی صنعتی ترین کشورها ماشین آلات قدرتمند و جان سختی طراحی کرده اند و دیزل ژنراتور چینی یکی از همین ماشین آلات کاربردی است.

نگاهی به برندهای دیزل ژنراتور چینی

چین کشوری صنعتی و در حال رشد است که در سطح تولیدات صنعتی خصوصاً ماشین‌آلات سنگین توسعه‌ای روزافزون را تجربه می‌کند. طراحی و تولید دیزل ژنراتور یکی از همین دستاوردهای روزافزون صنعتی است. حالا برندهای پویایی در سطح صنایع  آن کشور برای طراحی و تولید انواع دیزل ژنراتور چینی دست ‌به ‌کار شده‌اند. این دیزل ژنراتورها به بهره‌مندی از امکانات مدرن، طراحی باکیفیت و قطعات با استاندارد جهانی و همچنین قیمت خوب و رقابتی شناخته می‌شوند. در حال حاضر این دیزل ژنراتورها محصول برندهای مختلف از جمله لوول، تلک، استریم و… در سطح بازار داخل ایران حضور دارند. در این مطلب از انجیکا به بررسی فنی و طراحی و کاربردی انواع دیزل ژنراتور چینی محصول برندهای مختلف آن کشور می‌پردازیم.

7 مارک از بهترین دیزل ژنراتور چینی

چین کشور بزرگی است که خود به‌ تنهایی دارای بازاری میلیاردی است. در عین ‌حال در کنار دیگر کشورهای پرجمعیت جهان قرار گرفته است. این وسعت بازار جهانی باعث شده تا در این کشور کمپانی‌های متعددی برای تولید ماشین‌آلات سنگین مانند دیزل ژنراتورها فعالیت کنند. برخی از برندهای مطرح تولیدکننده انواع دیزل ژنراتور چینی به قرار زیر هستند:

  • دیزل ژنراتور استریم (Stream)
  • دیزل ژنراتور لوول (Lovol)
  • دیزل ژنراتور تلک (Telec)
  • دیزل ژنراتور لیون (Lion)
  • دیزل ژنراتور بادوین (Baudouin)
  • دیزل ژنراتور کامینز چینی (Cummins)
  • دیزل ژنراتور پرکینز چینی (Perkins)

در ادامه به معرفی این برندها و توانمندی آنها برای طراحی و تولید انواع دیزل ژنراتور می‌پردازیم

دیزل ژنراتور برند استریم (Stream)

استریم شناخته ‌شده‌ترین برند چینی است که برای طراحی و تولید انواع دیزل ژنراتور با توان‌های مختلف مناسب مصارف ساختمانی و صنعتی و حتی کارخانه‌ای فعالیت می‌کند. تنوع محصولات استریم بی‌نظیر است و به ‌راحتی می‌توانید از سبد متنوع ژنراتورهای استریم یک مولد مناسب برای هر نوع فعالیت در هر نوع فضای ساختمانی و یا صنعتی و حتی فعالیت‌های سیار باغبانی و… را تهیه کنید. انواع دیزل ژنراتور چینی برند استریم در سه کلاس GF1، GF2 و GF3 دسته‌بندی می‌شوند.

  • سری GF1 دیزل ژنراتورهای کوچک با طراحی موتورهای تک سیلندر است که مخصوص فعالیت‌های سبک ساختمانی و یا پوشش نیازهای سیار طراحی‌ شده‌اند.
  • سری GF2 دیزل ژنراتورهای پرکاربردی هستند که با استفاده از موتورهای ۴ و یا ۶ سیلندر گازوئیل‌سوز برند استریم به ‌همراه ژنراتورهای استمفورد طراحی شده‌اند. در برخی از مدل‌ها نیز از موتورهای دیزلی برند تلک استفاده شده ‌است. این دیزل ژنراتورها در محدوده توان ۲۰ الی ۱۳۲ کیلو وات هستند.
  • سری GF3 دیزل ژنراتورهایی قدرتمند با بهره‌مندی از موتورهای ۴ و یا ۶ سیلندر محصول برند استریم هستند که برای کاربرد مناسب در فضاهای ساختمانی به محفظه‌های کانوپی شده مجهز شده‌اند. کانوپی این دیزل ژنراتور‌ها دو لایه فوم دار هستند که عملکردی کاملاً سایلنت با وجود دیزلی بودن دارند.

گوناگونی در تنوع محصولات، بهره‌مندی از امکانات مدرن، جانمایی آلترناتورهای برند استمفورد به ‌همراه عرضه مدل‌های تخصصی کانوپی شده از ویژگی‌های برجسته انواع دیزل ژنراتور چینی از محصولات برند استریم هستند.

دیزل ژنراتور استریم

دیزل ژنراتور برند لوول (Lovol)

لوول از دیگر برندهای شناخته‌ شده‌ی چینی در عرصه‌های جهانی است که محصولاتی باکیفیت در سطح استانداردهای روز دنیا تولید کرده ‌است. همچنین قیمت دیزل ژنراتور چینی لوول در مقایسه با محصولات مشابه اروپایی کاملاً اقتصادی است.

لوول اگر چه برند مستقل چینی است؛ اما دیزل ژنراتورهای خود را با همکاری مستقیم شرکت پرکینز انگلیس طراحی می‌کند. تنوع محصولات برند لوول گسترده ‌است و شامل انواع دیزل ژنراتور در محدوده توان ۳۰ الی ۱۸۰ کاوا می‌شود. لذا به‌ راحتی می‌توانید برای نیازهای مختلف ساختمانی و صنعتی مدل مناسبی را تهیه کنید.

این دیزل ژنراتورها با بهره‌مندی از موتورهای ۴ و یا ۶ سیلندر محصول برند لوول چینی و جانمایی آلترناتورهای خوش‌ ساخت و راندمان بالا از برند استمفورد ساخته ‌شده است. بهره‌مندی از سیستم‌های ضربه گیر موتور، نشانگر سوخت، اگزوز مدرن با قابلیت مهار صدا، تعبیه سوخت داخل شاسی دستگاه، شاسی مقاوم فولادین و به ‌کارگیری باتری‌های اتمیک برای راه‌اندازی ساده استارتی و… از جمله ویژگی‌های برجسته محصولات لوول هستند. در عین ‌حال برای برخی از مدل‌ها قابلیت‌های ویژه مانند طراحی کانوپی کاهش صدا، برد کنترل PLC، کلید قطع کن اتوماتیک و تابلو برق کنترل اضطراری ATS پیش ‌بینی ‌شده است. خرید دیزل ژنراتور چینی لوول در سطح پوشش‌های ساختمانی و باغبانی متداول است.

دیزل ژنراتور لوول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *