دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید بهترین پمپ آب خانگی

نحوه انتخاب بهترین پمپ آب خانگی

راهنمای خرید انتخاب پمپ آب خانگی

دسترسی ساده به آب شرب در فضاهای خانگی و ساختمانی امری کلیدی است که باید در نگاه اهالی هر ساختمان مورد توجه جدی باشد. تا زمانی که از آب شهری با سطح فشار مناسب استفاده ‌می‌کنید، قاعدتاً در تا‌مین آب شرب با مشکل جدی مواجه نیستید. اما هر گونه اختلال در سطح فشار آب شهری و یا عدم دسترسی به آن، دامنه مشکلات شما را نمایان ‌می‌‌سازد. لذا کاملاً جدی به تهیه پمپ آب خانگی فکر ‌می‌کنید. اما بهترین پمپ آب خانگی برای تا‌مین نیاز فضای ساختمانی شما کدام است؟

بهترین پمپ آب خانگی مناسب ساختمان

بهترین پمپ آب خانگی متناسب با فضای هر ساختمان ‌می‌باشد. ساختمان‌های مسکونی الزامات و شرایط متفاوتی دارند. قاعدتا تعریف ما از خانه‌های تک طبقه ویلایی با ساختمان‌‌های بلند مرتبه مسکونی و حتی اداری و خدماتی متفاوت است. پمپ آب خانگی مناسب خانه تک طبقه با مقدار مصرف محدود نمی‌تواند شبیه به پمپ آب برج‌های مسکونی با حضور صد‌ها واحد خانه باشد.

در راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی قرار است قدم به قدم با تما‌می‌ چالش‌ها مواجه شویم. این چالش‌ها شامل تعریف ساختمان، مقدار مصرف آب ساختمان، ارتفاع ساختمان، شرایط تا‌مین آب، مقدار فشار متغیر آب و حتی بررسی نوع پمپ آپارتمانی و خانگی است.

انواع پمپ آب خانگی متنوع هستند. آنها چه از نظر تکنولوژی ساخت، برند سازنده، قدرت آبدهی و حتی ظرفیت تا‌مین فشار آب در درجات متفاوتی طراحی شده و کار ‌می‌کنند. هنگام خرید پمپ آب خانگی با انبوه مدل‌ها از انواع پمپ مواجه هستید. اما در نهایت به یک پمپ آب نیاز دارید. لذا لازم است تا با بررسی دقیق نیاز خود و تحلیل فضای ساختمان برای خرید پمپ آب خانگی اقدام کنید.

مشاوره خرید بهترین پمپ آب خانگی

این مطلب نگاه جامعی است برای راهنمای انتخاب پمپ خانگی. سایت انجیکا مجری تخصصی عرضه انواع پمپ آب در سراسر کشور است. گروه انجیکا فروش پمپ آب خانگی را در سطح کاملاً حرفه‌ای برای پوشش تمام نیاز‌های ساختمانی انجام ‌می‌دهد. پس از مطالعه این مقاله و در صورت نیاز برای رسیدن به بهترین پمپ آب خانگی ‌می‌توانید از مشاوره‌های تخصصی کارشناسان انجیکا استفاده کنید.

چالش‌‌های نحوه انتخاب پمپ آب خانگی

شاید برای انتخاب پمپ یک خانه تک طبقه ویلایی با بحث جدی مواجه نباشید. چرا که چنین خانه‌هایی در دسته کم مصرف‌ترین نوع ساختمان قرار ‌می‌گیرند و تمام نیاز آنها با خرید پمپ آب خانگی ۰.۵ الی ۱.۵ اسب تا‌مین ‌می‌‌شود. هر چند لازم است تا بحث کاملی در مورد نوع پمپ و برند سازنده و… نیز صورت بگیرد.

اما وقتی ساختمان شما تبدیل به بنا‌های آپارتمانی با چندین واحد خانه ‌می‌شود که هر کدام الگوی مصرف متفاوتی دارند، دیگر با یک ماجرای سرراست مواجه نیستید. بلکه با طیف کاملی از تعداد زیاد مصرف کنندگان روبه‌رو هستید که هر کدام تعریف متفاوتی از مصرف آب در طول شبانه روز دارند. بهترین پمپ آب خانگی فضاهای ساختمانی مانند آپارتمان‌ها و برج‌ها، قوی‌ترین آنها نیست. بلکه این پمپ باید چه از نظر دبی و همچنین از نظر هد برای رساندن آب تا ارتفاع بالای ساختمان مناسب باشند. در عین حال قیمت پمپ آب خانگی نیز مورد توجه جدی مصرف کنندگان قرار ‌می‌گیرد. پمپ آب‌های قوی‌تر قاعدتاً دبی بالاتری را تا‌مین ‌می‌نمایند. اما تهیه آنها هزینه بردار است و گاها حجم بالایی از ظرفیت نهایی آنها مورد استفاده ساختمان شما قرار نمی‌گیرد.

انتخاب غیر علمی پمپ آب خانگی:

بسیاری از مصرف کنندگان با استناد به دانسته‌های تجربی پمپ آب خانگی مناسب را انتخاب ‌می‌‌کنند. به عنوان مثال برای تجهیز ساختمان‌های یک یا دو طبقه با متراژ کم از پمپ خورشیدی یا همان پمپ محیطی نهایتاً تا 1 اسب بخار استفاده ‌می‌کنند. با همین نگاه تجربی نیز برای ساختمان‌‌های سه و یا چهار طبقه از پمپ آب ‌های بشقابی ۱ الی ۱.۵ اسب استفاده ‌می‌کنند. در ادامه نیز با ساختمان‌های بلندتر و یا متراژ بالاتر با تعداد واحد بیشتر مواجه هستیم که نهایتاً به سراغ پمپ آب‌های دو پروانه‌ای و یا بوستر پمپ‌ها ‌می‌روند.

این نگاه تجربی کار راه انداز است؛ اما تخصصی نیست و گاها نمی‌تواند سطح کاملی از نیاز‌های شما را پوشش بدهد. در نگاه تجربی با یک نگاه کلی در ساختمان به سراغ سرراست‌ترین پمپ آب بازار ‌می‌رویم. گویا صورت مسئله را پاک کرده‌ایم. چرا که هرگز نخواسته‌ایم تا نگاه جامع‌تری به مقدار مصرف آب ساختمان و یا سطح نیاز واحد‌ها داشته باشیم. نگاه تجربی با این معیار سرانگشتی اصلا‌ پیشنهاد مناسبی برای نحوه انتخاب پمپ آب خانگی نیست. در راهنمای انتخاب پمپ آب خانگی نیاز به الگو‌های حرفه‌ای تر، علمی‌تر و کارآمدتری داریم که در ادامه به بحث در مورد آنها ‌می‌‌پردازیم.

انتخاب اصولی بهترین پمپ آب خانگی:

بدون تردید انتخاب بهترین پمپ آب خانگی در ‌میان انواع برند‌ها، الگو‌های طراحی، توان موتور و مقدار آبدهی کار ساده‌ای نیست. اما قطعاً ‌می‌دانید که پمپ آب شما باید در بهترین راندمان کار خود قرار بگیرد. لذا مهم است که این انتخاب تاثیرگذار را به درستی و با در نظر گرفتن متراژ واحد‌ها، تعداد واحد‌ها، تعداد طبقات و مشخصات فنی و کاربردی هر نوع پمپ انتخاب کرده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *