مقاله موتور برق

9 راهکار خرید بهترین موتور برق

عکس بهترین موتور برق بنزینی

راهکارهایی برای خرید بهترین موتور برق

تأمین برق در شرایط اضطراری و یا حضور در مناطقی که دسترسی به برق شبکه سراسری ممکن نباشد همچنین فعالیت‌های سیار و تأمین نیازهای باغبانی از جمله دلایلی است که شما را مجاب به تهیه انواع موتور برق خواهد کرد. فرقی نمی‌کند برای چه دلیلی نیاز به این دستگاه دارید. به هر صورت برای هر نوع کاربردی همواره به‌ دنبال استفاده از بهترین موتور برق بنزینی و دیزلی هستید. اما این بهترین کدام است؟ چگونه می‌توانیم بهترین موتور برق بنزینی و یا دیزلی بازار را ارزیابی کنیم؟ آیا نقش برندها در کیفیت ساخت این مولدهای کوچک تأثیرگذار است؟ در این ‌صورت بهترین مارک موتور برق در سطح بازار داخل کدام است؟ آیا بهترین موتور برق چینی بازار می تواند با نمونه های کره ای و ژاپنی برابری کند؟

مهم: این نکته هم داخل پرانتر داشته باشید؛ (حتی اگر بهترین موتور برق را هم داشته باشید و نحوه راه اندازی موتور برق را ندانید، حتما دستگاه شما، عمر زیادی نخواهد داشت.

در تکاپوی خرید موتور برق با چنین سوالاتی مواجه هستید. سوالاتی بدیهی برای‌ آنکه بتوانید با بودجه معین بهترین نمونه بازار را تهیه کنید. توصیه می‌شود تا در خرید موتور برق عجله نکنید. اولین موردی که بررسی کرده‌اید، لزوماً بهترین انتخاب بازار نیست. تحقیق و جستجو، شما را به ایده‌های بهتری می‌رساند. مانند مطالعه این مقاله در انجیکا که تماماً می‌خواهیم برای شما از راهکارهایی در پیدا کردن بهترین موتور برق بنزینی و دیزلی صحبت کنیم.

برای تهیه انواع موتور برق در توان های گوناگون می‌توانید از خدمات فروش آنلاین سایت انجیکا مجری عرضه مستقیم ماشین آلات صنعتی در سراسر کشور با بهترین قیمت استفاده کنید. کارشناسان انجیکا آماده هستند تا به شما با توجه به بودجه‌ای که دارید، بهترین موتور برق بنزینی و یا دیزلی بازار را معرفی نمایند. در این میان از خدمات مشاوره لازم برای خرید بهترین موتور برق چینی و یا کره ای بازار برخوردار هستید. اما بهتر است خود شما دورنمای فنی کامل‌تری از این پروسه داشته باشید. پس در ادامه با ما همراه شوید تا به بررسی معیارها در بهترین‌های بازار بپردازیم.

آیا بهترین‌ها، مناسب‌ترین ها هستند؟

وقتی صحبت از بهترین موتور برق بنزینی و دیزلی بازار می‌شود، عموماً در تکاپوی رسیدن به معتبرترین برندهای تجاری هستیم و یا با تفکر خرید مدرن‌ترین نمونه‌ها با سطح امکانات کامل جستجو می‌کنیم. گاهی هم با معیار قیمت موتور برق نمونه‌های پیش رو را محک می‌زنیم. در نهایت نیز با معیار توان دهی حالا هر چه بیشتر، بهتر صحبتمان را جمع می‌کنیم. با این معیارها استفاده از موتور برق کره ای و یا مدل های خوش نام ژاپنی بهترین می شوند.

همه این معیارها خوب هستند و قاعدتاً ما را به بهترین‌های بازار می‌رساند؛ اما لزوماً یک فاکتور کلیدی و شاید اصلی‌ترین فاکتور را از قلم انداخته باشیم. فاکتوری با عنوان مناسب‌ترین موتور برق برای پوشش نیازی که دارید، کدام است؟

عبارت مناسب‌ترین می‌تواند شامل تمام موارد مطرح‌ شده باشد و یا در مواردی با آنها همخوانی نداشته باشد. وقتی به‌ دنبال مناسب‌ترین موتور برق هستید، لزوماً در سیطره توان دهی بالا قدم نمی‌گذارید و یا در تکاپوی برندها تعصب ندارید و شاید هم چندان در قید رسیدن به مدل‌ها با سطح امکانات کامل نباشید. در عین ‌حال می‌توانید موتور برق متناسب با سطح بودجه خودتان تهیه کنید.

برندهای معتبر جهانی برای طراحی و تولید انواع موتور برق با دامنه توان دهی گسترده و قابلیت‌های فنی کاملاً متنوع فعالیت می‌کنند. اما شما فقط یک موتور برق می‌خواهید. این موتور برق باید به ‌خوبی از پس تأمین نیاز شما برآید. پس بهترین موتور برق بنزینی و دیزلی بازار مناسب‌ترین آنها برای پوشش نیازهای شما است.

اما معیارها برای پیدا کردن مناسب‌ترین موتور برق کدام است؟ آیا در این مسیر لازم است تا در بند موتور برق ژاپنی و یا کره ای باشیم؟ و یا می توانیم نگاه مطمئنی از بهترین موتور برق چینی بازار داشته باشیم. موضوعی که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم تا در نهایت به معرفی بهترین مارک موتور برق بپردازیم.

 

معیارها برای انتخاب موتور برق مناسب

هر کسی به فراخور نیازی که دارد، برای تهیه انواع موتور برق اقدام می‌کند. نیازها بسیار متفاوت هستند؛ اما تقریباً می‌توانیم الگوی مصرف‌کنندگان را در چند شرایط یکسان دسته‌بندی کنیم. کمپانی‌های فعال در زمینه طراحی و تولید انواع موتور برق نسبت ‌به این دسته‌بندی‌ها اشراف کامل دارند. آنها مدل‌های گوناگون را برای پوشش اهدافی معین طراحی می‌کنند. حالا در سمت مصرف‌ کننده این شما هستید که باید نوع نیاز خودتان را در یکی از این دسته‌بندی‌ها پیدا کنید. برای این منظور به معیارهایی نیاز دارید.

علاوه بر این معیار ها، هرگز اهمیت سرویس و نگهداری موتور برق را فراموش نکنید؛ چرا که بهترین موتور برق ها و بهترین ابزار ها نیز به نگهداری درست و اصولی نیاز دارند.

موتور برق را برای چه کاربردهایی می‌خواهید؟

اصلی‌ترین معیار برای رسیدن به مناسب‌ترین موتور برق فضای کاربردی شما است. با در نظر داشتن کاربرد به‌ راحتی می‌توانید الگویی ساده برای پیدا کردن بهترین موتور برق بنزینی و دیزلی داشته باشید. کمپانی‌های سازنده انواع موتور برق این ماشین‌ها را در دسته‌بندی‌های گوناگون کاربردی طراحی و تولید می‌کنند.

  • موتور برق‌های مسافرتی: نمونه مولدهای کوچک در رنج توان دهی تا حداکثر 2 کیلو وات هستند که در طراحی سبک با ابعاد کوچک معمولاً به شکل کیف دستی ساخته می‌شوند. این نمونه‌ها را گاهاً با عنوان موتور برق کیفی معرفی می‌کنند. برای طراحی مدل‌های سطح بالا نیز از نمونه‌های اینورتری استفاده‌ شده است. عموم مدل‌های موتور برق بی صدا در دسته نمونه های مسافرتی از تکنولوژی اینورتری برخوردار هستند. این موتور برق ها برای پوشش نیازهای مسافرتی، کمپینگ، سیار و گاهاً راه‌اندازی تجهیزات سبک خانگی در شرایط محدود کارایی دارند.
  • موتور برق‌های خانگی: سری مدل‌های پرکاربرد هستند که در رنج توان دهی 2 الی 4 کیلو وات طراحی می‌شوند. این موتور برق ها عموماً با شاسی های فاقد چرخ و دسته ساخته‌ شده‌اند. اما طراحی جمع‌ و جور با ابعاد کوچک و وزن سبکی دارند. اگر چه در تیپ مدل‌های اینورتری طراحی نمی‌شوند؛ اما مقدار تولید صدای آنها کم است. قیمت موتور برق خانگی معمولاً آن‌چنان است که خرید آن از عهده هر کسی برمی‌آید. نمونه‌های معمولی استارت هندلی هستند. اما برخی برندها از نمونه‌های استارت الکتریکی نیز دارند. این موتور برق ها برای استفاده در فضاهای خانگی و راه‌اندازی تجهیزات متعارف خانگی کارایی دارند. اما اگر نیاز به راه‌اندازی تجهیزات اضافی مانند پمپ آب‌های کف‌کش دارید، خرید نمونه‌های توان بالا در حد 4 کیلو وات توصیه می‌شود.
  • موتور برق‌های نیمه‌ صنعتی: سری موتور برق ها با حد توان دهی در رنج 3 الی 6 کیلو وات هستند که برای فعالیت‌های سبک کارگاهی، حضور در فضاهای باغبانی، راه‌اندازی اینورتر دستگاه جوش در فعالیت‌های سبک کارخانه‌ای و یا تأمین برق اضطراری فضاهای اداری، خدماتی، بیمارستانی، بانک‌ها و… مناسب هستند. در طراحی این موتور برق‌ها از قطعات با کیفیت استفاده می‌شود. البته بسته به نوع کاربرد، سری امکانات متنوع دارند. عموم مدل‌ها با شاسی های چرخ و دسته دار طراحی می‌شوند.
  • موتور برق‌های تمام صنعتی: سری مولدهای کاملاً قدرتمند که در حد توان دهی فراتر از 6 کیلو وات طراحی می‌شوند. بسته به مقدار توان دهی برای عموم فعالیت‌های کارگاهی و باغبانی مناسب هستند. مدل‌های کوچک معمولاً چرخ و دسته دار هستند تا شرایط جابجایی ساده در فضاهای کارگاهی داشته باشند. اما مدل‌های قوی‌تر فراتر از 10 کیلو وات که عموما سری موتور برق‌های دیزلی می‌باشند، از نمونه‌های نصب ثابت هستند. این مولدها توان الکتریکی کافی برای راه‌اندازی یک کارگاه تمام‌ عیار را دارند.

با یک نگاه گذرا متوجه می‌شویم که ماجرا خیلی بدیهی است. قاعدتاً به‌ راحتی می‌توانید فضای کاربردی خود را در این دسته‌بندی‌ها معین کنید. اما صرفاً با پیدا کردن جایگاه کاربردی نمی‌توانید به مناسب‌ترین ها برای داشتن بهترین موتور برق بنزینی و یا دیزلی دسترسی داشته باشید. تازه اول راه است و باید الگوهای دیگری نیز در نظر داشته باشید.

 

موتور برق با توان دهی مناسب تهیه کنید

یکی از 10 علت خرابی موتور برق ها عدم آگاهی از توان مورد نیاز و در نتیجه گرفتن بار زیاد از آنهاست. نیاز شما معیار اصلی شما برای خرید و تهیه انواع موتور برق است. در این‌باره علاوه بر انتخاب دسته‌بندی صحیح مانند: نمونه‌های مسافرتی، خانگی تا صنعتی و کارگاهی باید دورنمایی دقیق از مقدار توان دهی موتور برق داشته باشید. موتور برق ها در هر دسته‌بندی با رنج متنوع در توان دهی طراحی می‌شوند. مثلاً موتور برق کیفی 0.8 کیلو وات و 2 کیلو وات در یک دسته‌بندی کاربردی قرار می‌گیرند؛ اما توانمندی‌های متفاوتی دارند.

 

پیدا کردن مقدار توان دقیق مصرفی تجهیزات الکتریکی جریان ساده‌ای است. کافی است توان نامی تمامی تجهیزات با پیش‌بینی‌های لازم را محاسبه کرده، سپس کل توان را با اعمال ضریب هم‌زمانی و در نظر گرفتن تلرانس قابل ‌قبول برای جابجایی بارها محاسبه کنید. در نهایت به یک عدد ثابت از تعداد توان مصرفی مورد نیاز می‌رسید. بهترین موتور برق برای شما مدل‌هایی است که توانی فراتر از این مقدار را تولید می‌کند. البته نه خیلی بالاتر.

در نظر داشته باشید که الگوی تعیین توان شامل معیارهای متفاوتی است. در هنگام بررسی مشخصات فنی هر موتور برق با تعاریف ساده مانند توان نامی، حداکثر توان دهی و یا توان راه‌اندازی مواجه هستید.

  • توان نامی مقدار توان الکتریکی تولید شده در شرایط پایدار موتور برق است.
  • حداکثر توان دهی معیار حداکثر قابلیت کار موتور برق آن‌هم در شرایط خاص و برای مدت زمان کوتاه است.
  • توان راه‌اندازی مقدار توان دهی در لحظه راه‌اندازی مصرف‌کننده‌های موتوری است. این معیار را معمولاً به شکل حداکثر جریان ضربه معرفی می‌کنند و مخصوص بررسی موتور برق‌های رده قدرتمند برای فعالیت‌های کارگاهی است. این معیار برای پوشش جریان راه‌اندازی موتورهای سنگین است.

برندهای صاحب سبک بازار در پوشش توان دهی‌های گوناگون دست بازی دارند. آنها سری مدل‌های متنوع در توان دهی با رنج گسترده طراحی و تولید می‌کنند. هراندازه برندی توانسته باشد مولدهایی با گستره توان دهی بهتری طراحی کند، قاعدتاً در پوشش نیازهای خاص ما توانمندتر است. البته بهره‌مندی از توان واقعی نیز یکی دیگر از معیارها برای پیدا کردن بهترین موتور برق دیزلی و یا بنزینی بازار است. معمولاً برندهای کم نام و نشان و یا غیرمعتبر بازار در معرفی محصولات خود اغراق می‌کنند. اما می‌توان به توان اعلام ‌شده از برندهای مطرح اعتماد کرد. این برندهای مطرح را در انتهای مطلب معرفی می‌کنیم.

 

بهترین موتور برق با چه نوع سوختی کار می‌کند؟

انواع موتور برق در مدل‌های بنزینی، دیزلی و گازی طراحی می‌شوند. تفاوت این‌ گونه در طراحی موتور با نوع مصرف سوخت فسیلی است. لزوماً هیچکدام نسبت ‌به گونه‌های دیگر برتری ندارند. بلکه در قابلیت‌های طراحی و کاربردی خاص خودشان بهترین هستند.

معمولاً موتورهای بنزینی برای طراحی مولدهای کم ‌توان مانند موتور برق‌های کیفی، خانگی و یا باغبانی استفاده می‌شوند و از موتورهای قدرتمند دیزلی برای طراحی مولدهای قدرتمند با ابعاد صنعتی و کارگاهی استفاده می‌شود. در این ‌میان سری مولدهای گازسوز و یا دوگانه سوز هستند که بسته به شرایط تأمین گاز مایع و یا گاز شهری می‌توانید از آنها استفاده کنید. این مدل‌های گازسوز معمولاً سری مولدهای کم توان خانگی هستند که چندان متداول نمی‌باشند.

بهترین موتور برق بنزینی دیزلی و یا بنزینی از هر برندی که تهیه می‌کنید، باید موتوری توانمند، کم‌مصرف و کم‌صدا داشته باشد. معمولاً بهترین‌ها از سری موتورهای چهار زمانه با طراحی هوا خنک و تنفس طبیعی هستند. اما برای تهیه بهترین موتور برق دیزلی معیارها اندکی متفاوت است. زیرا معمولاً در هنگام خرید مولدهای صنعتی با چالش موتور برق بی صدا مواجه نیستیم. بلکه در قید مقدار توان دهی حداکثری و طراحی قدرتمند بدنه موتور و همچنین قابلیت تولید برق سه فاز و… هستیم.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *